Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
BollKlubben Olympic
Malmö 1920
U14

Matcher
FEBRUARI 2019
 
10
08:00
sön
08:00    
Veberöd
Romelecupen - BK Olympic  -      
 
17
13:00
sön
13:00    
Husie IP
Husie - BK Olympic  -      
 
22
18:45
fre
18:45    
Rossengårds Norra IP
Fc rosengård - BK Olympic  -      
MARS 2019
 
03
13:00
sön
13:00    
Vannhögs IP konstgräs 9-manna
FC Trelleborg - BK Olympic2  -  2  
 
10
11:00
sön
11:00    
Södra Sandby IP konstgräs
Södra Sandby IF - BK Olympic1  -  9  
 
17
14:00
sön
14:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic - Hittarps IK4  -  4  
 
31
11:00
sön
11:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - IF Limhamn bunkeflo  -      
APRIL 2019
 
10
19:00
ons
19:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic - IF Lödde7  -  5  
14
14:30
sön
14:30    
Staffansvallen Plan 4, konstgräs
Staffanstorp United FC - BK Olympic3  -  4  
 
24
19:00
ons
19:00    
Rosengårds IP konstgräs 9-manna
FC Rosengård 1917 - BK Olympic5  -  4  
25
20:00
tor
20:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 3 - IF Limhamn Bunkeflo 23  -  1  
27
11:00
lör
11:00    
Borgeby IP B-plan
Bjärreds IF svart - BK Olympic4  -  5  
28
16:00
sön
16:00    
Södra Sandby IP gräsplan 3 9-manna
Södra Sandby IF blå - BK Olympic 33  -  2  
MAJ 2019
 
03
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - GIF Nike gul2  -  3  
04
13:15
lör
13:15    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 3 - Trelleborgs FF vit3  -  4  
 
11
11:00
lör
11:00    
Bäckagårds IP plan 1
Kvarnby IK - BK Olympic1  -  3  
 
17
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Lunds BK gul4  -  3  
18
12:00
lör
12:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 3 - Gislövs IF röd9  -  1  
 
24
19:00
fre
19:00    
Hyllie IP konstgräs 9-manna
Hyllie IK grönsvart - BK Olympic 32  -  4  
26
12:30
sön
12:30    
Linero IP A-plan
Linero IF röd - BK Olympic4  -  4  
 
31
18:00
fre
18:00    
Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic 3 - Vellinge IF4  -  2  
JUNI 2019
 
04
18:30
tis
18:30    
Svedalagårdens IP
Svedala IF blå - BK Olympic 35  -  0  
08
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 1 9-manna
Eskilsminne IF 1 - BK Olympic2  -  7  
 
10
19:00
mån
19:00    
Heleneholms IP konstgräs
Heleneholms SK - BK Olympic 34  -  2  
12
19:00
ons
19:00    
Lindängens IP Gräsplan 11-manna
BK Olympic - BK Landora röd4  -  3  
16
12:30
sön
12:30    
Malmö IP
Skurups AIF vit - BK Olympic 32  -  3  
AUGUSTI 2019
 
02
08:00
fre
08:00    
Laröds IP
Romelunda UF - BK Olympic 1  -      
03
18:00
lör
18:00    
Laröds IP
 
Kvalmatch - BK Olympic 2  -      
04
sön
00:00    
Helsingborg
 
Slutspel - BK Olympic 1  -      
 
10
14:00
lör
14:00    
Höllviken IP
BK Höllviken - BK Olympic  -      
 
17
11:00
lör
11:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 1 - Vellinge IF1  -  4  
18
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 2 - Veberöds AIF vit  -      
 
21
18:30
ons
18:30    
Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs 9-manna
Trelleborgs FF vit - BK Olympic 2  -      
25
13:00
sön
13:00    
Nya Träningsplanerna, Ängelholm Hybridplan
Ängelholms FF gul - BK Olympic 1  -      
 
30
18:30
fre
18:30    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 1 - GIF Nike gul  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
13:00
sön
13:00    
Kulladals IP, konstgräs
Kulladals FF - BK Olympic 2  -      
 
07
12:30
lör
12:30    
Vilans IP A-plan
Kristianstad FC - BK Olympic 1  -      
08
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 2 - Lilla Torg FF blå  -      
 
14
12:00
lör
12:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 1 - Wä IF  -      
15
13:00
sön
13:00    
Ölyckevallen A-plan
Löberöds IF/GOF IF - BK Olympic 2  -      
 
20
18:30
fre
18:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 2 - FC Bellevue 2  -      
22
13:00
sön
13:00    
Tolvans IP B-plan 9-manna
IF Lödde - BK Olympic 1  -      
 
27
18:30
fre
18:30    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 1 - Staffanstorp United FC 1  -      
28
11:00
lör
11:00    
Klagshamns IP plan 3 9-manna
IFK Klagshamn gul - BK Olympic 2  -      
OKTOBER 2019
 
04
18:30
fre
18:30    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 2 - Kvarnby IK vit  -      
06
14:00
sön
14:00    
Höllvikens IP plan 2 konstgräs 9-manna
BK Höllviken - BK Olympic 1  -      
 
11
18:30
fre
18:30    
Gamla IP/Lindholmsvägen konstgräs 9-manna
Svedala IF blå - BK Olympic 2  -      
12
12:00
lör
12:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 1 - FC Bellevue 1  -      
 
SAMARBETSPARTNERS