Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
BollKlubben Olympic
Malmö 1920
Pojkar 2006

Matcher
JANUARI 2019
 
27
11:00
sön
11:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Fc Rosengård 1917  -      
FEBRUARI 2019
 
23
16:00
lör
16:00    
Rosengård Ip nya
FC Rosengård 1917 - BK Olympic  -      
MARS 2019
 
09
11:00
lör
11:00    
Husie IP
Husie IF - BK Olympic  -      
10
10:00
sön
10:00    
Malmö Stadion plan 10
Malmö FF - BK Olympic  -      
 
16
11:00
lör
11:00    
Landskrona IP
Landskrona BOIS - BK Olympic  -      
 
23
10:30
lör
10:30    
Övrig plats
Klågerup GIF 05/06 - BK Olympic  -      
APRIL 2019
 
07
11:30
sön
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic - Svedala IF vit4  -  2  
 
13
11:30
lör
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
BK Olympic vit - IFK Malmö FK9  -  0  
14
11:00
sön
11:00    
Klagshamns IP plan 3 9-manna
IFK Klagshamn blå - BK Olympic1  -  7  
 
25
18:15
tor
18:15    
Askeröds IP B-plan
Askeröds IF - BK Olympic vit2  -  3  
28
11:30
sön
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
BK Olympic vit - FC Bellevue 11  -  4  
MAJ 2019
 
05
10:00
sön
10:00    
Gislövs IP A-plan 9-manna
Gislövs IF vit - BK Olympic2  -  11
 
11
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic - FC Trelleborg röd6  -  1  
12
11:30
sön
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
BK Olympic vit - Lilla Torg FF blå3  -  0  
 
17
18:30
fre
18:30    
Mariedals IP A-plan 9-manna
Lilla Torg FF svart - BK Olympic2  -  6  
 
25
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic - Veberöds AIF svart7  -  3  
26
11:30
sön
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
BK Olympic vit - IF Limhamn Bunkeflo 27  -  2  
JUNI 2019
 
08
11:30
lör
11:30    
Bäckagårds IP plan 1
Kvarnby IK röd - BK Olympic vit0  -  2  
09
14:30
sön
14:30    
Husiegårds IP Konstgräs
Husie IF 2 - BK Olympic1  -  9  
 
11
19:00
tis
19:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 2
BK Olympic vit - Kulladals FF svart6  -  3  
12
18:00
ons
18:00    
Heleneholms IP konstgräs 7-manna 1
Heleneholms SK 1 - BK Olympic vit2  -  1  
15
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic - Skurups AIF grön0  -  0  
 
19
18:45
ons
18:45    
Rosengårds IP
FC Rosengård - BK Olympic  -      
AUGUSTI 2019
 
16
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic 3 - Heleneholms SK3  -  2  
17
11:00
lör
11:00    
Kulladals IP, konstgräs
Kulladals FF blå - BK Olympic vit2  -  3  
 
24
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - IFK Klagshamn/Bunkeflo FF/Tygelsjö IK vit  -      
25
14:00
sön
14:00    
Vellinge IP Östranplan 9-manna
Vellinge IF - BK Olympic 3  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 3 - Södra Sandby IF vit  -      
01
15:30
sön
15:30    
Höllvikens IP plan 2 konstgräs 9-manna
BK Höllviken svart - BK Olympic vit  -      
 
06
18:30
fre
18:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - FC Bellevue 1  -      
07
10:30
lör
10:30    
Rosengårds IP B-plan
FC Rosengård 1917 - BK Olympic 3  -      
 
14
12:00
lör
12:00    
Västervångs IP konstgräs 9-manna
FC Trelleborg svart - BK Olympic vit  -      
 
21
12:00
lör
12:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 3 - Hyllie IK grön  -      
22
10:30
sön
10:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Hyllie IK grön  -      
 
28
10:30
lör
10:30    
Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs 9-manna
Trelleborgs FF blå - BK Olympic vit  -      
29
10:00
sön
10:00    
Brovallen, B-plan 9-manna
IF Limhamn Bunkeflo 2 - BK Olympic 3  -      
OKTOBER 2019
 
05
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic 3 - IFK Klagshamn blå  -      
 
12
11:00
lör
11:00    
Gislövs IP A-plan 9-manna
Gislövs IF röd - BK Olympic 3  -      
13
13:45
sön
13:45    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Skanör Falsterbo IF  -      
 
19
13:00
lör
13:00    
Limhamns IP konstgräs 7-manna 1
IF Limhamn Bunkeflo 1 - BK Olympic vit  -      
 
26
11:00
lör
11:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Svedala IF blå  -      
 
SAMARBETSPARTNERS