Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
BollKlubben Olympic
Malmö 1920
Pojkar 2010

Matcher
FEBRUARI 2019
 
24
10:00
sön
10:00    
Rossengårds Norra IP
FC Rosengård - BK Olympic  -      
MARS 2019
 
02
10:30
lör
10:30    
Bäckagårds IP
Kvarnby IK - BK Olympic  -      
03
11:00
sön
11:00    
Lindängens IP lilla Konstgräs
BK Olympic - Limhamn   -      
 
17
10:30
sön
10:30    
Lindängens IP Konstgräs
Lindeborgs FF - BK Olympic  -      
APRIL 2019
 
06
11:00
lör
11:00    
Rossengårds Norra IP
Rosengård - BK Olympic  -      
06
12:00
lör
12:00    
Rossengårds Norra IP
Limhamn ff - BK Olympic  -      
07
09:45
sön
09:45    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Limhamn FF  -      
 
13
09:30
lör
09:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic vit - Liria IF  -      
 
20
12:00
lör
12:00    
Heleneholms IP konstgräs 5-manna 1
Heleneholms SK 1 - BK Olympic blå  -      
 
22
11:00
mån
11:00    
Gamla IP, Klågerup konstgräs 5-manna 1
Klågerups GoIF vit - BK Olympic vit  -      
27
09:45
lör
09:45    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic vit - Torna Hällestads IF  -      
27
11:00
lör
11:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic blå - Malmö City FC vit  -      
MAJ 2019
 
04
11:30
lör
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic vit - Dalby GIF svart  -      
04
11:45
lör
11:45    
Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
Husie IF svart - BK Olympic blå  -      
 
10
18:00
fre
18:00    
Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
Husie IF vit - BK Olympic vit  -      
12
09:45
sön
09:45    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic blå - Klågerups GoIF röd  -      
 
18
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen plan 2
Staffanstorp United FC gul - BK Olympic blå  -      
19
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic vit - Lilla Torg FF vit  -      
 
22
18:30
ons
18:30    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Limhamn  -      
25
10:30
lör
10:30    
Kirsebergs IP, konstgräs 7-manna 1
Malmö City FC gul - BK Olympic vit  -      
26
09:45
sön
09:45    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic blå - Malmö IKF  -      
JUNI 2019
 
07
11:00
fre
11:00    
Limhams IP
Limhamn - Bk Olympic   -      
08
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic vit - Veberöds AIF svart  -      
09
10:00
sön
10:00    
Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
IF Limhamn Bunkeflo B2 - BK Olympic blå  -      
 
15
09:30
lör
09:30    
Kulladals IP, konstgräs 5-manna 1
Kulladals FF vit - BK Olympic vit  -      
16
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic blå - Kvarnby IK röd  -      
 
17
18:00
mån
18:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic blå - FC Möjligheten vit  -      
AUGUSTI 2019
 
17
10:30
lör
10:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - IF Limhamn Bunkeflo B1  -      
 
21
18:30
ons
18:30    
Västra Ingelstads IP konstgräs 7-manna 1
Västra Ingelstad IS - BK Olympic vit  -      
24
09:50
lör
09:50    
Kombihallen
Malmö FF 1 - BK Olympic vit  -      
25
10:30
sön
10:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Limhamns FF grön  -      
 
31
11:45
lör
11:45    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - FC Trelleborg blå  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
10:00
sön
10:00    
Pilbäcks IP 7-manna 2
Tygelsjö IK - BK Olympic vit  -      
 
07
11:30
lör
11:30    
Möllevallen IP, Skanör B-plan 7-manna 1
Skanör Falsterbo IF röd - BK Olympic vit  -      
08
12:30
sön
12:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Trelleborgs FF blå  -      
 
14
10:30
lör
10:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Trelleborgs FF  -      
15
10:00
sön
10:00    
Klagshamns IP plan 7 7-manna
IFK Klagshamn gul - BK Olympic vit  -      
 
18
18:00
ons
18:00    
Snarringe IP 7-manna 1
Skegrie BK vit - BK Olympic vit  -      
21
10:00
lör
10:00    
Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 1
IF Limhamn Bunkeflo B1 - BK Olympic vit  -      
 
28
10:30
lör
10:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Vellinge IF blå  -      
29
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - Malmö FF 1  -      
OKTOBER 2019
 
05
10:00
lör
10:00    
Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
BK Höllviken grön - BK Olympic vit  -      
06
10:00
sön
10:00    
Västervångs IP konstgräs 5-manna 1
FC Trelleborg blå - BK Olympic vit  -      
 
12
10:30
lör
10:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs
BK Olympic vit - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
13
10:00
sön
10:00    
Söderslättshallens IP plan 2
Trelleborgs FF blå - BK Olympic vit  -      
 
SAMARBETSPARTNERS