SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
BollKlubben Olympic
Malmö 1920
Pojkar 2012

Matcher
MAJ 2021
 
08
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Fc rosengård  -      
09
12:00
sön
12:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic 2 - Fc Rosengård 2   -      
 
16
10:00
sön
10:00    
Tornvallens ip
Torns if - BK Olympic  -      
 
22
12:00
lör
12:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic 2 - FC Bellevue guld  -      
23
10:15
sön
10:15    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic 1 - IF Limhamn Bunkeflo B1  -      
 
29
17:00
lör
17:00    
Mellanhedens IP A-Plan 5-manna 2
FF Atletiko gul - BK Olympic 1  -      
JUNI 2021
 
05
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic 1 - Svedala IF svart  -      
06
11:00
sön
11:00    
Sorgenfri IP konstgräs 5-manna 1
Malmö City FC svart vit - BK Olympic 2  -      
 
12
09:20
lör
09:20    
Kombihallen
Malmö FF 1 - BK Olympic 1  -      
13
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic 2 - FF Atletiko svart  -      
AUGUSTI 2021
 
07
12:30
lör
12:30    
Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
Hyllie IK grön/svart - BK Olympic  -      
 
14
11:00
lör
11:00    
Höllvikens IP plan 4 konstgräs 5-manna 2
BK Höllviken svart - BK Olympic 1  -      
15
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
BK Olympic - Kvarnby IK gul  -      
 
21
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 1
BK Olympic 1 - BK Höllviken svart  -      
21
11:30
lör
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 1
BK Olympic 2 - IF Limhamn Bunkeflo B2 röd  -      
22
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Kvarnby ik  -      
 
25
19:00
ons
19:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF grön - BK Olympic 2  -      
28
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic 2 - Bjärreds IF grön  -      
29
09:15
sön
09:15    
Mariedals IP konstgräs 5-manna 1
Lilla Torg FF vit - BK Olympic 1  -      
29
14:30
sön
14:30    
Tornvallen, Stångby C-plan
Torns IF svart - BK Olympic  -      
SEPTEMBER 2021
 
04
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 2
BK Olympic - Linero IF röd  -      
05
09:00
sön
09:00    
Husie IP
Husie if - BK Olympic  -      
 
11
10:00
lör
10:00    
Wihlborgs Arena
Tomtecupen - BK Olympic  -      
11
11:30
lör
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic 2 - BK Flagg röd  -      
12
11:00
sön
11:00    
Uppåkravallen
Uppåkra IF vit - BK Olympic  -      
 
18
09:00
lör
09:00    
Kroksbäck IP konstgräs 7-manna 2
IFK Malmö FK - BK Olympic 1  -      
19
10:30
sön
10:30    
Bäckagårds IP Plan 1 5-manna 2
Kvarnby IK blå - BK Olympic 2  -      
 
25
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
BK Olympic 1 - Malmö FF 1  -      
25
11:30
lör
11:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 1
BK Olympic 2 - BK Höllviken grön  -      
26
11:00
sön
11:00    
Lerbäcksskolans IP konstgräsplan 7-manna
Värpinge IF röd - BK Olympic  -      
OKTOBER 2021
 
02
09:15
lör
09:15    
Mariedals IP konstgräs 5-manna 2
Lilla Torg FF svart - BK Olympic 2  -      
02
11:00
lör
11:00    
Aggarpsvallen, A-plan, konstgräs 5-manna 1
Svedala IF svart - BK Olympic 1  -      
03
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
BK Olympic - Malmö IKF  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 1
BK Olympic 1 - Trelleborgs FF blå  -      
10
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 1
BK Olympic 2 - Hyllie IK 2  -      
 
16
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP Konstgräs 7 Manna
BK Olympic INSTÂLLT - FC Bellevue 1 INSTÂLLT  -      
16
11:45
lör
11:45    
Lindängens IP Konstgräs 7 Manna
BK Olympic INSTÂLLT - FC Bellevue 2 INSTÂLLT  -      
 
23
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP Konstgräs 7 Manna
BK Olympic - FC Trelleborg 1  -      
23
11:45
lör
11:45    
Lindängens IP Konstgräs 7 Manna
BK Olympic - FC Trelleborg 2  -      
24
10:00
sön
10:00    
Lindängens IP Konstgräs 7 manna
BK Olympic - Kulladals FF 1  -      
24
11:45
sön
11:45    
Lindängens IP Konstgräs 7 manna
BK Olympic - Kulladals FF 2  -      
 
30
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - BK Höllviken 1  -      
30
11:45
lör
11:45    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - BK Höllviken 1/2  -      
NOVEMBER 2021
 
06
10:00
lör
10:00    
Borta Match
Skåne Vinter Mästerskap - BK Olympic  -      
06
12:15
lör
12:15    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - BK Höllviken 2/3  -      
 
13
lör
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 B  -      
13
10:00
lör
10:00    
Bromölla
LB Hus Cup Bromölla - BK Olympic  -      
14
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2011 A  -      
14
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 A  -      
 
20
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 B  -      
20
10:00
lör
10:00    
Wihlborgs Arena
BK Olympic - BK Olympic Cup P011  -      
21
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2011 A  -      
21
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 A  -      
 
27
10:00
lör
10:00    
Wihlborgs Arena
BK Olympic - BK Olympic Cup  -      
28
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2011 A  -      
28
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 A  -      
28
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 B  -      
DECEMBER 2021
 
04
lör
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 A  -      
04
lör
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2011 A  -      
04
10:00
lör
10:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 B  -      
 
11
09:00
lör
09:00    
Wihlborgs Arena
Tomtecupen - BK Olympic  -      
12
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 B  -      
12
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2011 A  -      
12
sön
00:00    
Lindängens IP Konstgräs
BK Olympic - Skåne Vinter Mästerskap 2012 A  -      
 
28
09:00
tis
09:00    
Baltiska hallen
MFF Skåne cupen - BK Olympic  -      
29
10:00
ons
10:00    
Baltiska hallen
MFF Skåne Cupen P011 - BK Olympic  -      
31
08:00
fre
08:00    
Farum Arena 8 Januar
FC Nordsjælland Inomhus cup 8 Januar 2022 - BK Olympic 8 Januar 2022  -      
31
10:00
fre
10:00    
Gentofte IP 2 - 3 April
Scandinaviens Elite tunering 2-3 April 2022 - BK Olympic 2-3 April 2022  -      
31
10:00
fre
10:00    
Vellinge Hallen 30 Januar
VIffe Cupen Vellinge 30 Januar p012 - BK Olympic 30 Januar p012  -      
31
10:00
fre
10:00    
Höllviken 26 - 28 Maj
Halör Cupen 26 - 28 Maj - BK Olympic 26 - 28 Maj  -      
31
10:00
fre
10:00    
Borta Match 4 - 7 August
Eskilscupen 4 - 7 August - BK Olympic 4 - 7 August  -      
31
10:00
fre
10:00    
Bromölla 1 - 3 July
IFö Bromölla Cup 1 - 3 July - BK Olympic 1 - 3 July  -      
31
17:00
fre
17:00    
Düsseldorf 4 - 5 Juni
Düsseldorf 4 - 5 Juni - BK Olympic 4 - 5 Juni  -      
 
SAMARBETSPARTNERS