SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
BollKlubben Olympic
Malmö 1920

Kommande matcher
JUNI 2024
 
14
18:00
fre
18:00    
2012 - 1, Trollevallen A-plan
Trollenäs IF röd - BK Olympic blå  -      
14
18:45
fre
18:45    
U15-2, Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
U15-2 » 
BK Olympic grön - Hyllie IK
  -      
14
19:00
fre
19:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - Torns IF
  -      
15
lör
00:00    
2012 - 1, Hittarps IP Græs
Hittaps IK P012 - BK Olympic B  -      
15
10:00
lör
10:00    
2013, Söderslättshallens IP plan 1
2013 » 
Trelleborgs FF svart - BK Olympic vit
  -      
15
10:00
lör
10:00    
2013, Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 2
2013 » 
BK Olympic vit - Malmö City FC vit
  -      
15
10:15
lör
10:15    
2014, Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
2014 » 
BK Olympic grön - FC Bellevue guld
  -      
15
11:30
lör
11:30    
U14-2, Bäckagårds IP plan 1
U14-2 » 
Kvarnby IK blå - BK Olympic vit
  -      
15
11:45
lör
11:45    
U13 - 1, Lindängens IP, Malmö konstgräs 9-manna
U13 - 1 » 
BK Olympic brun - Kulladals FF blå
  -      
15
12:00
lör
12:00    
2014, Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
2014 » 
BK Olympic vit - Hyllie IK 3
  -      
15
13:00
lör
13:00    
2012 - 1, Aspavallen A-plan
Alegria FK grön - BK Olympic blå  -      
15
13:00
lör
13:00    
U19, Landskrona IP B-plan
U19 » 
Landskrona BoIS - BK Olympic
  -      
15
13:45
lör
13:45    
2015, Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 1
2015 » 
BK Olympic grön - Limhamns FF 2
  -      
15
13:45
lör
13:45    
2016, Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 1
2016 » 
BK Olympic vit - Gislövs IF
  -      
15
14:00
lör
14:00    
U14-3, Hyllie IP
U14-3 » 
Hyllie IK - BK Olympic U14-3
  -      
15
16:00
lör
16:00    
U15-1, Bäckagårds IP plan 1
U15-1 » 
Kvarnby IK - BK Olympic grön
  -      
16
sön
00:00    
2014, Lindängens IP KG (Gamla)
2014 » 
BK Olympic gul -
  -      
16
sön
00:00    
U14-1, Malmö IP
U14-1 » 
- BK Olympic gul
  -      
16
sön
00:00    
U14-3, Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
U14-3 » 
BK Olympic blå - Dalby GIF
  -      
16
10:30
sön
10:30    
2012 - 2 , Hyllie IP konstgräs 2 7-manna 1
Hyllie IK svart 3 - BK Olympic grön  -      
16
10:30
sön
10:30    
U13 - 1, Dalhems IP A-plan 9-manna
U13 - 1 » 
BK Flagg - BK Olympic vit
  -      
16
10:45
sön
10:45    
2016, Lindängens IP, Malmö konstgräs 5-manna 2
2016 » 
BK Olympic grön - FC Bellevue Guld
  -      
16
11:00
sön
11:00    
2015, Höllvikens IP K2 konstgräs 5-manna (H)
2015 » 
BK Höllviken grå - BK Olympic vit
  -      
16
11:30
sön
11:30    
2012 - 1, Sorgenfri IP Konstgräs 9-manna
BK Olympic beige - Kulladals FF orange  -      
16
12:00
sön
12:00    
2013, Sandskogens IP C-plan 7-manna 2
2013 » 
Ystads IF FF vit - BK Olympic grön
  -      
16
13:15
sön
13:15    
2012 - 1, Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs
IF Limhamn Bunkeflo röd - BK Olympic grön  -      
16
13:45
sön
13:45    
U13 - 2, Sorgenfri IP Konstgräs 9-manna
U13 - 2 » 
BK Olympic gul - Limhamns FF 1
  -      
16
14:30
sön
14:30    
U14-2, Lindeborgs IP Konstgräs
U14-2 » 
BK Olympic lila - Limhamns FF
  -      
16
14:30
sön
14:30    
U14-3, Husiegårds IP Konstgräs
U14-3 » 
Husie IF vit - BK Olympic gul
  -      
16
15:00
sön
15:00    
U15-1, Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
U15-1 » 
BK Olympic vit - Båstads GIF
  -      
16
16:00
sön
16:00    
Ledare , Lindängens IP A-lagsplanen
 
BK Olympic A - Falkenberg  -      
16
16:00
sön
16:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Falkenbergs FF  -      
16
16:00
sön
16:00    
U16, Hyllie IP konstgräs 1
U16 » 
Hyllie IK 1 - BK Olympic 2
  -      
16
16:00
sön
16:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - Falkenbergs FF
  -      
16
16:00
sön
16:00    
U19, Hyllie IP konstgräs 1
U19 » 
Hyllie IK 1 - BK Olympic 2
  -      
 
18
18:45
tis
18:45    
F 2010/11/12, Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 1
BK Olympic - Furulunds IK   -      
19
18:30
ons
18:30    
2012 - 1, Borta Match
BK Olympic grön - Ystads IF FF vit  -      
19
18:30
ons
18:30    
F 2010/11/12, Heleneholms IP konstgräs 7-manna 2
Heleneholms SK (F14, 7m7) - BK Olympic  -      
19
19:00
ons
19:00    
2012 - 2 , Möllevallen IP, Skanör A-plan 9-manna
Skanör Falsterbo IF röd - BK Olympic lila  -      
20
19:00
tor
19:00    
U14-1, Halmstad Arena P6
U14-1 » 
Halmstads BK - BK Olympic gul
  -      
23
sön
00:00    
U13 - 1, Lindängens IP KG (Gamla)
U13 - 1 » 
BK Olympic vit -
  -      
23
11:00
sön
11:00    
2012 - 1, Lindeborgs IP konstgräs 7-manna 2
BK Olympic blå - Torns IF orange  -      
23
12:00
sön
12:00    
U14-1, Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
U14-1 » 
BK Olympic gul - Råå IF röd
  -      
23
13:00
sön
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö B-plan
U19 » 
BK Olympic - BK Astrio
  -      
23
16:00
sön
16:00    
Seniorer, Skarsjövallen
Ljungskile SK Herrfotboll - BK Olympic  -      
23
16:00
sön
16:00    
U16, Österås IP B-plan
U16 » 
Hässleholms IF - BK Olympic
  -      
23
16:00
sön
16:00    
U19, Skarsjövallen
U19 » 
Ljungskile SK Herrfotboll - BK Olympic
  -      
 
24
18:45
mån
18:45    
U16, Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
U16 » 
BK Olympic 2 - Lilla Torg FF
  -      
24
18:45
mån
18:45    
U19, Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
U19 » 
BK Olympic 2 - Lilla Torg FF
  -      
29
16:00
lör
16:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Oskarshamns AIK  -      
29
16:00
lör
16:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - Oskarshamns AIK
  -      
30
13:00
sön
13:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - BK Astrio
  -      
JULI 2024
 
03
19:00
ons
19:00    
Seniorer, Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - BK Olympic  -      
03
19:00
ons
19:00    
U19, Harlyckans IP 1
U19 » 
Eskilsminne IF - BK Olympic
  -      
AUGUSTI 2024
 
07
19:00
ons
19:00    
U16, Västergårds IP 1, 11-manna
U16 » 
Eskilsminne IF - BK Olympic
  -      
10
13:00
lör
13:00    
Seniorer, Ängelholms IP A-plan
Ängelholms FF - BK Olympic  -      
10
13:00
lör
13:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - BK Höllviken
  -      
10
13:00
lör
13:00    
U19, Ängelholms IP A-plan
U19 » 
Ängelholms FF - BK Olympic
  -      
11
13:00
sön
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö B-plan
U19 » 
BK Olympic - Falkenbergs FF
  -      
 
14
19:00
ons
19:00    
U16, Västergårds IP 7, konstgräs
U16 » 
Eskilsminne IF - BK Olympic
  -      
17
13:00
lör
13:00    
U19, Rydets IP A konstgräs
U19 » 
Onsala BK - BK Olympic
  -      
18
13:00
sön
13:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - FC Rosengård 1917
  -      
 
19
18:00
mån
18:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - FC Rosengård 1917  -      
19
18:00
mån
18:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - FC Rosengård 1917
  -      
24
13:00
lör
13:00    
U16, Påskbergsvallen konstgräs
U16 » 
Varbergs BoIS FC - BK Olympic
  -      
24
16:00
lör
16:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - FC Trollhättan  -      
24
16:00
lör
16:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - FC Trollhättan
  -      
25
13:00
sön
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö B-plan
U19 » 
BK Olympic - Lunds BK
  -      
 
31
13:00
lör
13:00    
Seniorer, Klostergårdens IP, centrumplan
Lunds BK - BK Olympic  -      
31
13:00
lör
13:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - Landskrona BoIS
  -      
31
13:00
lör
13:00    
U19, Klostergårdens IP, centrumplan
U19 » 
Lunds BK - BK Olympic
  -      
31
13:00
lör
13:00    
U19, Vägga IP 1
U19 » 
IFK Karlshamn - BK Olympic
  -      
SEPTEMBER 2024
 
07
15:00
lör
15:00    
U16, G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
U16 » 
Kristianstad FC - BK Olympic
  -      
08
13:00
sön
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö B-plan
U19 » 
BK Olympic - Kristianstad FC
  -      
08
16:00
sön
16:00    
Seniorer, Rydets IP A konstgräs
Onsala BK - BK Olympic  -      
08
16:00
sön
16:00    
U19, Rydets IP A konstgräs
U19 » 
Onsala BK - BK Olympic
  -      
 
14
13:00
lör
13:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Tvååkers IF  -      
14
13:00
lör
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - Tvååkers IF
  -      
15
13:00
sön
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö B-plan
U19 » 
BK Olympic - FK Karlskrona
  -      
15
16:00
sön
16:00    
U16, Tornvallen, Stångby konstgräs
U16 » 
Torns IF - BK Olympic
  -      
 
19
19:00
tor
19:00    
U19, Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan
U19 » 
IF Limhamn Bunkeflo - BK Olympic
  -      
21
16:00
lör
16:00    
Seniorer, Arena Oskarshamn
Oskarshamns AIK - BK Olympic  -      
21
16:00
lör
16:00    
U19, Arena Oskarshamn
U19 » 
Oskarshamns AIK - BK Olympic
  -      
22
13:00
sön
13:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - Hässleholms IF
  -      
 
28
13:00
lör
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö B-plan
U19 » 
BK Olympic - Torns IF
  -      
28
16:00
lör
16:00    
U16, Kirsebergs IP, konstgräs
U16 » 
Malmö City FC - BK Olympic
  -      
29
16:00
sön
16:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Jönköpings Södra IF  -      
29
16:00
sön
16:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - Jönköpings Södra IF
  -      
OKTOBER 2024
 
04
19:00
fre
19:00    
Seniorer, Tornvallen, Stångby A-plan
Torns IF - BK Olympic  -      
04
19:00
fre
19:00    
U19, Tornvallen, Stångby A-plan
U19 » 
Torns IF - BK Olympic
  -      
06
13:00
sön
13:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - Nosaby IF
  -      
06
13:00
sön
13:00    
U19, Fridhemsparken, Ängelholm Naturgräs
U19 » 
Ängelholms FF - BK Olympic
  -      
 
11
fre
00:00    
2012 - 1, Wesel Tyskland
Tyskland Cup - BK Olympic  -      
12
13:00
lör
13:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Ariana FC  -      
12
13:00
lör
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - Ariana FC
  -      
13
13:00
sön
13:00    
U16, Söndrums IP konstgräs
U16 » 
BK Astrio - BK Olympic
  -      
13
13:00
sön
13:00    
U19, Lindängens IP, Malmö B-plan
U19 » 
BK Olympic - Landskrona BoIS
  -      
 
19
15:00
lör
15:00    
U19, Kärlekens IP 3
U19 » 
BK Astrio - BK Olympic
  -      
19
16:00
lör
16:00    
Seniorer, Borås Arena
Norrby IF - BK Olympic  -      
19
16:00
lör
16:00    
U19, Borås Arena
U19 » 
Norrby IF - BK Olympic
  -      
20
13:00
sön
13:00    
U16, Lindängens IP, Malmö B-plan
U16 » 
BK Olympic - Kalmar FF
  -      
 
26
12:00
lör
12:00    
U16, Ljusseveka 8, Värnamo
U16 » 
IFK Värnamo - BK Olympic
  -      
27
16:00
sön
16:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Torslanda IK  -      
27
16:00
sön
16:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - Torslanda IK
  -      
NOVEMBER 2024
 
02
16:00
lör
16:00    
Seniorer, Falcon Alkoholfri Arena
Falkenbergs FF - BK Olympic  -      
02
16:00
lör
16:00    
U19, Falcon Alkoholfri Arena
U19 » 
Falkenbergs FF - BK Olympic
  -      
 
10
15:00
sön
15:00    
Seniorer, Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Ljungskile SK Herrfotboll  -      
10
15:00
sön
15:00    
U19, Lindängens IP, Malmö A-plan
U19 » 
BK Olympic - Ljungskile SK Herrfotboll
  -      
 
SAMARBETSPARTNERS