SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
BollKlubben Olympic
Malmö 1920

Matcher
JANUARI 2024
 
03
08:00
ons
08:00    
Kombihallen
 
BK Olympic U15 - Skånecupen  -      
 
13
lör
00:00    
Mariahallen, Helsingborg 5-manna
Ilyrien IF 1 - BK Olympic 1  -      
14
12:30
sön
12:30    
Herrgårdens sporthall
IFK Malmö FK - BK Olympic 29  -  13
 
20
13:30
lör
13:30    
Lindängens IP KG (Gamla)
 
BK Olympic U15 - Fremad Amager  -      
21
12:00
sön
12:00    
Herrgårdens sporthall
BK Olympic 1 - FK Besa24  -  7  
21
15:00
sön
15:00    
Herrgårdens sporthall
BK Olympic 2 - Ilyrien IF 23  -  0  
 
27
15:30
lör
15:30    
Vipeholmshallen, Lund 5-manna
Linero IF - BK Olympic 17  -  5  
28
13:00
sön
13:00    
Västergård IP plan 7
Eskilsminne - BK Olympic U16  -      
28
15:00
sön
15:00    
Österlenhallen
Pamir FC - BK Olympic 23  -  0  
FEBRUARI 2024
 
03
12:00
lör
12:00    
Övrig plats
Malmö city - BK Olympic  -      
04
14:30
sön
14:30    
Helsingør Stadium - Gl. Hellebækvej 63 Helsingør
Helsingør - BK Olympic  -      
 
10
11:15
lör
11:15    
Campingvägen 44, Sölvesborg
Mjällby AIF - BK Olympic U16  -      
 
17
15:30
lör
15:30    
Lindängens IP KG (Nya)
BK Olympic - Eslöv BK   -      
 
24
16:30
lör
16:30    
Sundby Idrætspark, Englandsvej 61, Københavns 
 
Fremad Amager - BK Olympic U16  -      
MARS 2024
 
03
14:00
sön
14:00    
Kirsebergs IP, konstgräs
Malmö City FC - BK Olympic3  -  3  
 
08
18:45
fre
18:45    
Övrig plats
FC Trelleborg - BK Olympic  -      
10
14:15
sön
14:15    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
BK Olympic - GIF Nike13  -  0  
 
23
12:00
lör
12:00    
Övrig plats
Hässleholms if - BK Olympic  -      
 
30
16:00
lör
16:00    
Stadsparksvallen, Jönköping
Jönköpings Södra IF - BK Olympic1  -  0  
APRIL 2024
 
06
13:00
lör
13:00    
Höllvikens IP K2 konstgräs
BK Höllviken - BK Olympic2  -  4  
07
13:00
sön
13:00    
Heleneholms IP
Ifk malmö - BK Olympic  -      
 
13
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP Gräsplan
BK Olympic - Eskilsminne IF3  -  0  
 
17
19:00
ons
19:00    
Rosengårds IP B-plan
FC Rosengård 1917 - BK Olympic5  -  2  
19
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
BK Olympic 2 - Kvarnby IK 2  -  6  
 
24
19:00
ons
19:00    
Borta Match
Kristianstad fc - BK Olympic  -      
27
16:00
lör
16:00    
Höllvikens IP B-Plan
BK Höllviken - BK Olympic 2  -      
28
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Varbergs BoIS FC  -      
MAJ 2024
 
03
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
BK Olympic 2 - Ystads IF FF  -      
04
12:00
lör
12:00    
Landskrona IP F-plan konstgräs
Landskrona BoIS - BK Olympic  -      
 
11
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Kristianstad FC  -      
 
17
19:00
fre
19:00    
Rosengårds IP Huvudarenan
FC Rosengård 1917 - BK Olympic  -      
19
13:00
sön
13:00    
Gasten IP 1, Kalmar
Kalmar FF - BK Olympic  -      
19
15:00
sön
15:00    
Köpingeskolan, konstgräs
FC Trelleborg - BK Olympic 2  -      
 
24
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
BK Olympic 2 - FC Rosengård 1917 1  -      
26
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - IFK Värnamo  -      
 
27
19:00
mån
19:00    
Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Lunds BK  -      
JUNI 2024
 
02
13:00
sön
13:00    
Klagshamns IP A-plan
IFK Klagshamn - BK Olympic 2  -      
02
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Malmö City FC  -      
 
06
13:30
tor
13:30    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
BK Olympic 2 - Trelleborgs FF   -      
08
13:00
lör
13:00    
Nya Vallbjörka A-plan
Nosaby IF - BK Olympic  -      
 
14
19:00
fre
19:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Torns IF   -      
16
16:00
sön
16:00    
Hyllie IP konstgräs 1
Hyllie IK 1 - BK Olympic 2  -      
 
23
16:00
sön
16:00    
Österås IP B-plan
Hässleholms IF - BK Olympic  -      
 
24
18:45
mån
18:45    
Lindängens IP, Malmö konstgräs 2
BK Olympic 2 - Lilla Torg FF   -      
30
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - BK Astrio  -      
AUGUSTI 2024
 
07
19:00
ons
19:00    
Västergårds IP 1, 11-manna
Eskilsminne IF - BK Olympic  -      
10
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - BK Höllviken  -      
 
18
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - FC Rosengård 1917  -      
 
24
13:00
lör
13:00    
Påskbergsvallen konstgräs
Varbergs BoIS FC - BK Olympic  -      
 
31
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Landskrona BoIS  -      
SEPTEMBER 2024
 
07
15:00
lör
15:00    
G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
Kristianstad FC - BK Olympic  -      
 
15
16:00
sön
16:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs
Torns IF - BK Olympic  -      
 
22
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Hässleholms IF  -      
 
28
16:00
lör
16:00    
Kirsebergs IP, konstgräs
Malmö City FC - BK Olympic  -      
OKTOBER 2024
 
06
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Nosaby IF  -      
 
13
13:00
sön
13:00    
Söndrums IP konstgräs
BK Astrio - BK Olympic  -      
 
20
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Kalmar FF  -      
 
26
12:00
lör
12:00    
Ljusseveka 8, Värnamo
IFK Värnamo - BK Olympic  -      
 
SAMARBETSPARTNERS